Yeni cPanel Lisanslama ve Fiyatlandırma Yapısı

On yıldan uzun süredir partnerliğini yaptığımız cPanel firması daha önce Plesk firmasını da satın alan Oakley Capital grubu tarafından 2018 yılı sonunda satın alındı. Oakley Capital grubu tarafından yönetilmeye başlayan cPanel, yaklaşık 20 yıldır aynı olan fiyatlama/lisanslandırma politikasını 27 Haziran 2019 günü hesap tabanlı bir fiyatlandırma ve lisanslama sistemine geçirdiğini duyurdu. 

Tüm dünyada cPanel kullanarak hosting hizmetleri sunan tüm şirketleri için büyük şok etkisi yaratan yeni fiyatlandırma sisteminin hesap tabanlı olması sebebi ile pek çok kullanıcımızın cPanel lisans maliyetleri 6-7 kat arttırırken, 5’den az hesap sayısına sahip yüksek kaynak kullanımı nedeni ile fiziksel sunucu lisansı kullanmak zorunda olan cloud/sanal sunucu kullanıcılarımız için de lisans maliyetleri düşmüş oldu. 

cPanel tarafından belirlenen yeni fiyatlandırma sistemine göre hemen bugünden geçerli olmak üzere üç farklı paket üzerinden ücretlendirme yapılmaya başlandı. Bu paketler ile ilgili detaylar alt kısımda yer almaktadır.

cPanel Admin – 5 adet hesap açılabilir aylık ücret 12,50 USD + KDV’dir.

cPanel Pro – 30 adet hesap açılabilir aylık ücret 17,50 USD + KDV’dir

cPanel Premier – 100 adet hesap açılabilir aylık ücret 32 USD +KDV’dir (Ek hesap 0,12 USD + KDV)

cPanel Admin ve cPanel Pro isimli lisans paketleri sadece cloud sistemlerde (sanal sunucularda) kullanılabilirken, lisans eğer fiziksel bir sunucu için alınacak ise sadece cPanel Premier isimli lisans paketi satın alınmak zorundadır.

Eğer gereksinim duyulan hesap sayısı 100 adet üzerinde ise cPanel Premier lisansı alınmakta ve 100’den sonraki her bir hesap için 0.12 USD + KDV ücret talep edilecektir.

Kaynak: https://www.netinternet.com.tr/blog/yeni-cpanel-lisanslama-ve-fiyatlandirma-yapisi

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Son Blog Haberleri

Yeni cPanel Lisanslama ve Fiyatlandırma Yapısı

On yıldan uzun süredir partnerliğini yaptığımız cPanel firması daha önce Plesk firmasını da satın alan Oakley Capital grubu tarafından 2018 yılı sonunda satın alındı. Oakley Capital

Google Reklamları Nasıl Verilir?

Firmaların internet üzerinde varlıklarını koruyabilmeleri ve kazanç elde edebilmeleri için Google reklamları nasıl verilir diye sormaları gerekmektedir. İnternet çok geniş bir dünya ve firmaların bu

Sizin için ne yapabiliriz?

Uzmanlığımız ve yeteneklerimizi ürününüz ya da hizmetinizle buluşturabiliriz. Bize biraz ön bilgi verebilir misiniz?

Size en kısa sürede geri dönüş sağlayacağız.